."/> Něco o nás - hotelpohoda.mistecko.czHOTEL POHODA

 
 
Z technických důvodů, provoz hotelu dočasně přerušen

Vítejte!

IMG_8577+++.jpg
Pohoda je krédo naší činnosti.

Záměrem je vytvořit pohodu pro majitele i jejich pesany...a co to znamená?
Majitel si potřebuje odpočinout, získat novou energii pro své další pracovní nasazení a většinou volí rekreaci ať je to u nás nebo v zahraničí. Některá letoviska však neumožňují čtyřnohým mazlíčkům, aby se rekreace zúčastnili spolu s majitelem, nebo aktivity, které pánička uvolňují a nabíjí ho energií, pro psa nejsou zrovna "relaxem" - horolezectví, potápění, let balónem...
Majitel pak STOJÍ PŘED ROZHODNUTÍM. Není sobecké jet na dovolenou bez mého čtyřnohého kamaráda, beru přeci celou svou rodinu...a v těchto případech poskytujeme naše služby!
Zajistíme pejskovi ten nejlepší možný relax!!! Záleží co majitel chce svému pejskovi dopřát, jakou mu objedná u nás "dovolenou" (pracovní, relaxační apod.), aby byly spokojené obě strany.
Vzájemná pohoda. Majitel odjíždí na dovolenou a jeho čtyřnohý kamarád má před sebou stejný počet dní svého psího radování  :-)  Díky komunikačním sítí je majitel po domluvě o prožitcích svého psa pravidelně informován! Druhou variantou je fotozáznam z pobytu, který si majitel převezme po skončení dovolené. Naše služby nabízejí různé možností a kombinace! Dodržujeme a respektujeme denní režim, na který je pes v rodině zvyklý. Znamená to, že když jde pán dopoledne do práce a nechává psa doma v klidu, že v tuto dobu rozhodně nevolíme dynamickou aktivitu. V době kdy bývá s majitelem je s námi nebo je ve společnosti jiných snášenlivých psů.
Novinkou je možnost přijet si s pejskem užít buď společnou vycházku, nebo ho nechat vydovádět se s jinými psy, kdy majitel může  zvolit jednu z relaxačních terapií pro sebe přímo u nás.

Jak jsme začali?

Hlídání psů přešlo do našich aktivit zcela náhodou. Jako chovatelská stanice zabývající se tehdy především chovem psů vyhověla majitelům psích miminek s pohlídáním jejich čtyřnohých miláčků právě při dovolené nebo při řešení důležité životní situace. Většinou toto hlídání bylo spojené se socializací psa, protože se jednalo převážně o psíky nedospělé a majitele začátečníky. Bavila nás tato práce. Bavilo nás dělat psa přirozeným a přitom poslušným. Říkala jsem majitelům, že je to podobné jako když dítě odjíždí na letní tábor, školu v přírodě či podobnou akci. Díky učení a novým vjemům se pejsek nenudí, nedělá "neplechu" a navíc je mezi svými chlupatými kamarády, kde se též učí jak se chovat, co si může dovolit a co ne.
Příchozí pejskové byli s námi v rodině jako naši vlastní, jako hosti měli dokonce i jistá privilegia. Moji psi tuto roli přijali a ujali se funkce učitelů, přijímají a učí stejně velké psy, ale umí se chovat velmi pozorně i k těm nejmenším. K této činnosti jsou samozřejmě vedení od samého počátku příchodu do naší rodiny.
V případě vlídného počasí tráví společné chvíle hraním na dvoře nebo v zahradě. Na vycházky chodíme společně nebo individuálně, z důvodu pestrosti denního programu. Společná procházka je od 3-10psů na vodítku, kde je zachován jistý režim a řád. Psy na volno o vycházkách z důvodů jejich bezpečnosti nepouštíme (není-li to výslovné přání majitele)!
Další možností je individuální vycházka, většinou v případě, když je pejsek ještě na vodítku neukázněný a táhne, zpravidla stačí pár lekcí, aby se mohl zúčastňovat společné vycházky, při které se pesani respektují, ale zůstávájí v klidu. Pro sportovně založené pejsky s přebytkem energie zařazujeme běh vedle kola, v létě pak plavání. Vše je na domluvě s majitelem.
Důležitou součástí správných návyků je i "požrádelní" siesta. Znamená to v překladu pro nás lidi, po jídle se odpočívá na lůžku. V tuto dobu jsou tedy jednotlivý pejsci od sebe odděleni a krmeni zvlášť. V klidu jsou ponecháni minimálně 2hodiny. U štěňat a mladších psů je doba odpočinku samozřejmě delší z důvodu jejich fyziologického vývoje! Děti přeci taky potřebují spát déle než dospělí.

Po takové psí dovolené odchází od nás spokojený pes, mnohdy se mu od nás ani nechce a to majitele těžce nesli s tím, že na ně zapomněl. Později pochopili, že to tak vůbec není, naopak vztah se psem a rodinou se vylepšil, neboť správně naladěný pán a vydováděný pes jsou ta nejlepší kombinace!!!

A to je náš cíl  :-)  spokojený pes na jedné straně a spokojený pán na straně druhé ... na druhém konci vodítka, které se při zachování režimu může stát už jen pouhou virtuální záležitostí. Pes je totiž s majitelem dokonale sehrán!!!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one